Časté dotazy

Za co se utratí vybrané peníze?

Nakupujeme nejrůznější endoskopické technologie dle potřeb operačních sálů, často to jsou tzv. endoskopické koncovky, tedy jednorázové laparoskopické nástroje (harmonické skalpely), které stojí přibližně 15 000 Kč/kus. Aktuálně sháníme cca 750 000 Kč na zakoupení ultrazvuku, který by byl operačním sálům neustále k dispozici. Aktuální stav, kdy si personál musí ultrazvuk půjčovat z jiných oddělení, není ideální.

Kdo jsou pacientky, které jsou operovány těmito moderními endoskopickými nástroji?

Jde často o onkologicky nemocné pacientky různého věku, dále např. o ženy s rozsáhlou endometriózou či myomy na děloze. Mnohým pacientkám takto zachraňujeme život, případně dáváme šanci na početí a donošení zdravého miminka. Více jak polovina pacientek je mimopražská.

Mohou si pacientky samy tyto endoskopické nástroje zakoupit?

Nemohou, česká legislativa toto neumožňuje. Počet pacientek, které budou operovány nejmodernějšími nástroji, závisí na množství darů, které nadační fond získá.

Má pomoc jen lokální charakter?

Nikoliv. Na oddělení G5 se koncentrují nesložitější případy z celé republiky. Navíc oddělení G5 je školícím centrem, kde se vzdělávají lékaři z celé České republiky. Čím modernější toto školící centrum bude, tím větší šance je, že se stejně moderní technika bude moci používat i v dalších městech ČR.

Pomáhají nám

Číslo účtu

Transparentní účet
77700777/2010

 

Kontakt

Nadační fond APOLENA
Ke Stírce 1845/39
182 00 Praha 8

02399385

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

O nás

Cílem Nadačního fondu APOLENA je především materiální podpora endoskopických sálů Gynekologicko-porodnické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze "U Apolináře", v druhé řadě pak vzdělávání personálu Endoskopického oddělení.

JoomShaper