10. prosinec 2022 Zveřejněno v Aktuality

Nadační fond APOLENA v závěru roku nakoupil další sadu haramonických skalpelů pro pacientky oddělení G5.

15. prosinec 2020 Zveřejněno v Aktuality

Doba covidová zasáhla nejen jednotlivce, rodiny a firmy, ale i dobročinné organizace, které musí  počítat s menší štědrostí dárců. Nadační fond APOLENA už důsledky pandemie pocítil: letos získal jen lehce přes sto tisíc korun, přičemž endoskopickým sálům gynekologicko-porodnické kliniky U Apolináře nakoupil potřebné operační technologie za téměř čtyři sta tisíc korun. Zakladatelka Nadačního fondu APOLENA Petra Horáková Krištofová se s nepříznivou bilancí rozhodla vypořádat trochu netradičně, nafotila charitativní kalendář. A to ne ledajaký, zakladatelka Apoleny kvůli němu oblékla vojenskou uniformu. A vlastně ji taky svlékla.

19. prosinec 2019 Zveřejněno v Aktuality

Ve čtvrtek 19. prosince se v sídle Ministerstva zahraničních věcí České republiky (MZV ČR) konal dobročinný vánoční jarmark s účastí pěti neziskových organizací.

10. leden 2019 Zveřejněno v Aktuality

Technický pokrok, který žene dnešní medicínu kupředu, se nevyhýbá ani gynekologii. Díky novým poznatkům z oblasti optiky a moderních materiálů se rozvíjí tzv. miniinvazivní operační techniky umožňující provádět složité operační výkony co nejšetrnější cestou. V gynekologii hovoříme zejména o laparoskopii a hysteroskopii, neboli o gynekologických endoskopických operacích.

30. květen 2017 Zveřejněno v Aktuality

Praha, 30. května 2017: Na oddělení G5 Gynekologicko-porodnické kliniky 1.LF a VFN v Praze (klinika U Apolináře) se provádí laparoskopické operace v 3D zobrazení. Je tomu tak díky novému laparoskopickému přístroji, který toto největší gynekologicko-endoskopické pracoviště v České republice využívá zejména při náročných operacích onkologicky nemocných pacientek. 3D laparoskop zakoupila Všeobecná fakultní nemocnice v Praze za cca 2,2 milionu korun.

23. prosinec 2016 Zveřejněno v Aktuality

Praha, 22. prosince 2016:  Zástupci oddělení G5 Gynekologicko-porodnické kliniky 1.LF a VFN v Praze (klinika U Apolináře) převzali od Nadačního fondu APOLENA další laparoskopické nástroje v hodnotě 90 000 Kč. Jde o šest kusů jednorázových laparoskopických nástrojů, které budou použity při operaci onkologicky nemocných pacientek. 

13. červen 2016 Zveřejněno v Aktuality

Praha, 13. června 2016:  Zástupci oddělení G5 Gynekologicko-porodnické kliniky 1.LF a VFN v Praze (klinika U Apolináře) převzali od Nadačního fondu APOLENA další operační technologie za 100 000 Kč, čímž se celková pomoc Nadačního fondu APOLENA tomuto špičkovému gynekologicko-endoskopickému centru vyšplhala už na 700 000 Kč.

9. březen 2016 Zveřejněno v Aktuality
3. březen 2016 Zveřejněno v Aktuality

Statistiky operačních výkonů za rok 2015 potvrdily, že oddělení G5 Gynekologicko-porodnické kliniky VFN v Praze je i nadále jedničkou mezi pracovišti gynekologické endoskopie. V roce 2015 zde bylo provedeno celkem 2146 operačních výkonů, z toho 1123 hysteroskopických a 1023 laparoskopických a laparovaginálních. Za 47letou existenci tohoto oddělení zde bylo provedeno více než 40 000 operací.

"Podporovat největší pracoviště gynekologické endoskopie v České republice nás samozřejmě těší," říká zakladatelka Nadačního fondu Petra Horáková Krištofová a dodává: "Ale jako mnohem důležitější vnímám fakt, že se zde provádí náročné výkony, které jsou v jiných zařízeních neproveditelné, a také to, že znalosti zdejších kapacit jsou v rámci školení a různých workshopů předávány ostatním lékařům z jiných nemocnic v České republice."

Nadační fond APOLENA za dva roky svého působení předal oddělení G5 operační technologie za více než 600 000 Kč. Ty jsou v převážné míře využity na operace onko-gynekologicky nemocných žen.

Pomáhají nám

Číslo účtu

Transparentní účet
77700777/2010

 

Kontakt

Nadační fond APOLENA
Ke Stírce 1845/39
182 00 Praha 8

02399385

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

O nás

Cílem Nadačního fondu APOLENA je především materiální podpora endoskopických sálů Gynekologicko-porodnické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze "U Apolináře", v druhé řadě pak vzdělávání personálu Endoskopického oddělení.

JoomShaper