Naše mise

laparoskopie

Cílem Nadačního fondu APOLENA je především podpora endoskopických sálů Gynekologicko-porodnické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze "U Apolináře".

Co si pod tímto cílem konkrétně představit?

Endoskopie je dynamickým lékařským oborem, který významně snižuje diskomfort pacientů při operačních zákrocích, a to proto, že je miniinvazivní. V gynekologii jde zejména o hysteroskopii a laparoskopii. Každým rokem v oboru gynekologické endoskopie přichází nové poznatky, nové přístroje a nové techniky. Bohužel této "vědecké dynamice" neodpovídá dynamika finančních zdrojů ve zdravotnictví. V současné době  je tedy nemožné plně využít veškerých vědecko-technických poznatků a aplikovat je v léčbě pacientek.

Co přesně potřebujeme?

Spotřební materiál v gynekologické endoskopii představují například různé "koncovky" endoskopických přístrojů. Jsou to vlastně nástroje, kterými se operuje v dutině břišní. Tyto nástroje jsou na jednou použití a nelze je žádným způsobem "zrecyklovat" či opět sterilizovat. Tyto "koncovky" stojí v řádu mnoha tisíců korun. Jen pro představu - koncovky pro jednu operaci onkologicky nemocné pacientky stojí cca 15 000 Kč. Vzhledem k počtu prováděných pokročilých laparoskopických operací bychom rádi každý rok nakoupili desítky takovýchto koncovek.

Dlouhodobým cílem našeho Nadačního fondu APOLENA je přispět ke koupi špičkové 4K laparoskopické věže. Takováto investice je ale v řádu cca 3 mil. Kč a je nanejvýš pravděpodobné, že získání darů v takové výši bude nějakou dobu trvat.

Jak pomoc funguje?

Každý dárce si může být jist, že jeho příspěvek půjde výhradně ve prospěch endoskopických sálů Gynekologicko-porodnické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze "U Apolináře". Převedené peníze na transparentní účet Nadačního fondu APOLENA jsou následně využity na nákup potřebných operačních technologií pro endoskopické sály oddělení G5, případně na školení personálu tohoto oddělení (pozn. od roku 2013 jsme měli výdaje výhradně na operační nástroje). V sekci "Jak pracujeme" se dozvíte, že naše provozní náklady jsou nulové, a tedy efektivita 100%. :)

Aktuality

Pomáhají nám

Číslo účtu

Transparentní účet
77700777/2010

 

Kontakt

Nadační fond APOLENA
Ke Stírce 1845/39
182 00 Praha 8

02399385

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

O nás

Cílem Nadačního fondu APOLENA je především materiální podpora endoskopických sálů Gynekologicko-porodnické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze "U Apolináře", v druhé řadě pak vzdělávání personálu Endoskopického oddělení.

JoomShaper