Úvod

Nadační fond APOLENA byl založen 13. prosince 2013 (o zřizovatelích zde). Jeho primárním cílem je materiální podpora endoskopických sálů Gynekologicko-porodnické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, známé též jako klinika "U Apolináře".

Gynekologicko-porodnická klinika VFN a 1.LF UK je u široké veřejnosti známá zejména pro svoji porodnici a špičkové perinatologické centrum. Málokdo však ví, že se v této klinice nachází další oddělení s odborníky na světové úrovni, jako například oddělení onkogynekologie či endoskopie.

Endoskopické oddělení G5 této gynekologicko-porodnické kliniky provádí lékařské zákroky vysoce specializovanými endoskopickými technikami, laikům známými jako laparoskopie a hysteroskopie. Tyto endoskopické techniky jsou významné v tom, že minimálně invazivní cestou (=šetrně) umožňují rozsáhlé výkony, které ženám například dávají naději na otěhotnění a donošení zdravého miminka, řeší pro ženy náročné zdravotní situace a nezřídkakdy i zachraňují život.

Gynekologická endoskopie je velice dynamickým oborem, který pružně reaguje na vědecko-technologický pokrok. Každým rokem se můžeme setkat s inovacemi, které významně zlepšují léčbu pacientek a jejich další prognózu. Tento pokrok však s sebou nese i vyšší nároky na financování takto sofistikovaných operačních zákroků.

Nadační fond APOLENA reaguje na potřebu Endoskopického oddělení G5 "U Apolináře" zajistit dostatečné financování pro operační výkony prováděné nejnovějšími endoskopickými  technikami. Nejde však o pomoc lokálního charakteru: na oddělení G5 se koncentrují nejsložitější případy celé ČR, více jak 50% pacientek je mimopražských. Oddělení G5 je rovněž školicím centrem, které pořádá kurzy gynekologické endoskopie pro lékaře z celé ČR. Úroveň technického vybavení tohoto pracoviště proto významně ovlivňuje úroveň péče v dalších pracovištích na území České republiky.

Upřímně věříme, že se nám podaří nalézt podporu jak u firem a velkých korporací, tak i u jednotlivců.

Výroční zprávy

Výroční zprávy Nadačního fondu APOLENA mapují jeho činnost za uvedený rok a obsahují veškeré informace uložené zákonem, tedy např. i informace o hospodaření. V případě Nadačního fondu APOLENA však mohou dárci kontrolovat hospodaření kdykoliv během celého roku, neboť používáme jediný, a to transparentní účet (Fio banka 777 00 777 / 2010), kde jsou zaznamenány veškeré finanční transakce.

Výroční zprávy si můžete stáhnout níže:

Výroční zpráva 2013

Výroční zpráva 2014

Výroční zpráva 2015

Výroční zpráva 2016

Výroční zpráva 2017

Výroční zpráva 2018

Výroční zpráva 2019

Výroční zpráva 2020

Výroční zpráva 2021

Výroční zpráva 2022

Číslo účtu

Transparentní účet
77700777/2010

 

Kontakt

Nadační fond APOLENA
Ke Stírce 1845/39
182 00 Praha 8

02399385

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

O nás

Cílem Nadačního fondu APOLENA je především materiální podpora endoskopických sálů Gynekologicko-porodnické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze "U Apolináře", v druhé řadě pak vzdělávání personálu Endoskopického oddělení.

JoomShaper