15. prosinec 2020
Zveřejněno v Aktuality

Doba covidová zasáhla nejen jednotlivce, rodiny a firmy, ale i dobročinné organizace, které musí  počítat s menší štědrostí dárců. Nadační fond APOLENA už důsledky pandemie pocítil: letos získal jen lehce přes sto tisíc korun, přičemž endoskopickým sálům gynekologicko-porodnické kliniky U Apolináře nakoupil potřebné operační technologie za téměř čtyři sta tisíc korun. Zakladatelka Nadačního fondu APOLENA Petra Horáková Krištofová se s nepříznivou bilancí rozhodla vypořádat trochu netradičně, nafotila charitativní kalendář. A to ne ledajaký, zakladatelka Apoleny kvůli němu oblékla vojenskou uniformu. A vlastně ji taky svlékla.

Petro, proč kalendář, proč vojenská uniforma?

Začnu druhou otázkou. Letos v květnu a v červnu jsem se zúčastnila vojenského výcviku pro dobrovolníky a aktivní zálohy ve Vyškově. Protože mě armáda nadchla, chtěla jsem mít na toto období památku. A tak jsem oslovila svého dlouholetého kamaráda, fotografa Martina Šanderu. Jedno červencové odpoledne jsme strávili v jeho ateliéru a výsledné fotky měly v okruhu mých přátel velký úspěch. Přesvědčili mě, ať z fotek udělám charitativní kalendář, že si ho koupí.

Váhala jste?

Chvíli ano, protože měsíců je dvanáct a já dvanáct fotek neměla. Nakonec to vyšlo s odřenýma ušima na „dvojměsíční“ kalendář, kdy je jedna fotka na dva měsíce, plus titulka kalendáře. Aby to vyšlo aspoň takhle, musela jsem do kalendáře zařadit i jednu malinko lechtivou fotku. A tady jsem právě  trošku váhala.

Co si máme představit pod pojmem „malinko lechtivá fotka“?

Fotka se jmenuje „Rudá tanga vojínky Horákové“. Fotka vznikla na základě jedné veselé příhody z Vyškova, měla to být taková legrácka na památku. Nakonec ale fotka skončila v kalendáři s patřičnou vysvětlivkou a já se rozhodla, že kalendář nabídnu jen svým přátelům a ještě v limitovaném počtu dvaceti kusů.

Jaký zájem se o kalendář strhl a kolik peněz pro Apolenu jste získala?

Některé fotky jsem publikovala na svém facebooku a právě tady se ohlásili první zájemci. Ovšem zájem o kalendář se výrazně zvýšil poté, co jsem oznámila, že tam budou i rudá tanga. Kalendáře z tiskárny dorazily tento týden a podle příslibu budoucích majitelů a majitelek odhaduji výtěžek na několik desítek tisíc korun.

To musíte mít velkou radost. Máte?

Mám. Říkala jsem si, že i kdyby můj zadek v rudých tangách pomohl jedné jediné ženě, mělo to celé smysl. Já si výcvikem ve Vyškově splnila svůj dávný sen, ale musela jsem čekat až do svých dvaačtyřicátých narozenin, dřív na to nebyla vhodná doba. Věřím, že mnohé ženy, které jsou dnes v operačním plánu u profesora Máry a jeho týmu, také mají své – zatím – nesplněné sny a plány. Budu moc ráda, když společně s mými laskavými a štědrými přáteli pomůžeme k jejich naplnění.

Pomáhají nám

Číslo účtu

Transparentní účet
77700777/2010

 

Kontakt

Nadační fond APOLENA
Ke Stírce 1845/39
182 00 Praha 8

02399385

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

O nás

Cílem Nadačního fondu APOLENA je především materiální podpora endoskopických sálů Gynekologicko-porodnické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze "U Apolináře", v druhé řadě pak vzdělávání personálu Endoskopického oddělení.

JoomShaper