23. únor 2016
Zveřejněno v Aktuality

Praha, 23. února 2016:  Zástupci oddělení G5 Gynekologicko-porodnické kliniky 1.LF a VFN v Praze (klinika U Apolináře) převzali od Nadačního fondu APOLENA další laparoskopické operační nástroje za 35 000 Kč. Jde o pět tzv. PK bipolárních elektro-resekčních laparoskopických kliček, které se využívají při hysterektomii, tedy odstranění dělohy.

"PK bipolární elektro-resekční laparoskopické kličky jsou jednorázovým nástrojem používaným k provádění laparoskopické supracervikální hysterektomie (LSH), což v praxi znamená odstranění těla děložního a ponechaní děložního hrdla," říká doc. MUDr. Michal Mára, CSc., vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení kliniky U Apolináře a světově uznávaný odborník na léčbu myomů.

Výhoda těchto nástrojů je zejména v jejich výrazné bezpečnosti: "Bez tohoto nebo obdobného nástroje není bezpečné a hladké provedení této operace možné. Mám na mysli její finální a zcela zásadní fázi - odříznutí těla děložního od hrdla. S laparoskopickými kličkami je tato důležitá fáze rychlejší a výrazně méně riziková stran krvácení nebo nechtěného poranění střeva, močovodu či močového měchýře," vysvětluje doc. Mára.

Nadační fond APOLENA zakoupil za dva roky své existence endoskopickým sálům kliniky U Apolináře operační technologie za více jak 600 000 Kč.  "Námi nakupované operační nástroje nejsou standardem běžně hrazeným ze zdravotního pojištění a pacientky si je samy zakoupit nemohou. Proto je naše činnost nesmírně důležitá," vysvětluje zřizovatelka fondu Petra Horáková Krištofová.

Nadační fond APOLENA, který hospodaří s nulovými provozními náklady, byl založen v prosinci 2013. Jeho primárním cílem je materiální podpora endoskopických sálů Gynekologicko-porodnické kliniky 1.LF a VFN v Praze. Zřizovateli fondu jsou Ing. Petra Horáková Krištofová a doc. MUDr. Michal Mára, CSc. Číslo transparentního účtu je 77700777/2010.

Endoskopické oddělení Gynekologicko-porodnické kliniky 1.LF a VFN v Praze (tzv. oddělení G5) je největším českým gynekologicko-endoskopickým pracovištěm a zároveň školicím centrem pro lékaře z celé ČR. Každoročně se zde provádí více jak 1 000 laparoskopických operací a stejný počet hysteroskopií. Za dobu své existence zde bylo provedeno více než 40 000 operací.

Kontakt:
Ing. Petra Horáková Krištofová
předsedkyně správní rady
Tel.: 603 740 112
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.apolena.eu

Pomáhají nám

Číslo účtu

Transparentní účet
77700777/2010

 

Kontakt

Nadační fond APOLENA
Ke Stírce 1845/39
182 00 Praha 8

02399385

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

O nás

Cílem Nadačního fondu APOLENA je především materiální podpora endoskopických sálů Gynekologicko-porodnické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze "U Apolináře", v druhé řadě pak vzdělávání personálu Endoskopického oddělení.

JoomShaper