30. září 2015
Zveřejněno v Aktuality

Praha, 30. září 2015:  Zástupci oddělení G5 Gynekologicko-porodnické kliniky 1.LF a VFN v Praze (klinika U Apolináře) převzali od Nadačního fondu APOLENA deset špičkových laparoskopických nástrojů v hodnotě 150 000 Kč. Ty budou využity zejména při operacích onkologicky nemocných pacientek, u nichž je třeba provést radikální operační výkony. Darované moderní technologie lékařům umožní tyto operace provést šetrněji a s menšími operačními riziky.

Endoskopické sály kliniky U Apolináře (tzv. oddělení G5) jsou Nadačním fondem APOLENA podporovány necelé dva roky. Za tuto dobu získaly materiální dary v hodnotě převyšující půl milionu korun. Jedná se především o jednorázové laparoskopické nástroje, které nejsou na českých gynekologických pracovištích standardem běžně hrazeným ze zdravotního pojištění, přitom však pacientkám přináší nemalé benefity.

"Pacientky s onkologickými onemocněními či pacientky trpící endometriózou či myomy operujeme díky těmto nástrojům výrazně rychleji a s menšími riziky krvácení a dalších komplikací," říká doc. MUDr. Michal Mára, CSc., vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení kliniky U Apolináře a světově uznávaný odborník na léčbu myomů.

Deset operačních nástrojů v hodnotě 150 000 Kč bylo Nadačním fondem APOLENA předáno díky darům jednotlivců a firem. "Na jedno balení, tedy pět nástrojů, se poskládaly samy pacientky společně s online lékárnou PILULKA.cz. Druhé balení s pěti nástroji věnoval dárce, který si přál zůstat v anonymitě," vysvětluje zakladatelka fondu a předsedkyně správní rady Petra Horáková Krištofová.  

 

laparoskopické koncovkyVelkým cílem Nadačního fondu APOLENA zůstává nákup 3D laparoskopické věže v hodnotě cca 3 milionů Kč, která by gynekologické operace výrazně zkrátila a zefektivnila. Ačkoliv jsou endoskopické sály kliniky U Apolináře výcvikovým pracovištěm, kde se školí lékaři z celé republiky, musí si oddělení na 3D laparoskopické kurzy tuto špičkovou techniku půjčovat.

Nadační fond APOLENA byl založen v prosinci 2013. Jeho primárním cílem je materiální podpora endoskopických sálů Gynekologicko-porodnické kliniky 1.LF a VFN v Praze, sekundárním cílem je podpora vzdělávání personálu endoskopického oddělení. Zřizovateli fondu jsou Ing. Petra Horáková Krištofová a doc. MUDr. Michal Mára, CSc. Číslo transparentního účtu je 77700777/2010.
Nadační fond APOLENA hospodaří s nulovými provozními náklady, každá darovaná koruna je tedy využita výhradně ve prospěch endoskopického oddělení.

Endoskopické oddělení Gynekologicko-porodnické kliniky 1.LF a VFN v Praze (tzv. oddělení G5) je největším českým gynekologicko-endoskopickým pracovištěm a zároveň školícím centrem pro lékaře z celé ČR. Každoročně se zde provádí více jak 1000 laparoskopických operací a stejný počet hysteroskopií. Za dobu své existence zde bylo provedeno více jak 40 000 operací.

Kontakt:
Ing. Petra Horáková Krištofová
předsedkyně správní rady
Tel.: 603 740 112
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.apolena.eu

Pomáhají nám

Číslo účtu

Transparentní účet
77700777/2010

 

Kontakt

Nadační fond APOLENA
Ke Stírce 1845/39
182 00 Praha 8

02399385

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

O nás

Cílem Nadačního fondu APOLENA je především materiální podpora endoskopických sálů Gynekologicko-porodnické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze "U Apolináře", v druhé řadě pak vzdělávání personálu Endoskopického oddělení.

JoomShaper