3. červenec 2015
Zveřejněno v Aktuality

Praha, 3. července 2015: Nadační fond APOLENA, podporující špičkovou operační léčbu endoskopických sálů Gynekologicko-porodnické kliniky 1.LF a VFN v Praze, slaví velký úspěch: pacientka, která byla operována operačním nástrojem zakoupeným Nadačním fondem APOLENA, porodila 1. července syna Jáchyma.

Pacientce z Brna nedávali lékaři v místě jejího bydliště mnoho šancí na otěhotnění: kvůli četným myomům na děloze a mnohaleté neúspěšné léčbě neplodnosti jí doporučovali podstoupit hysterektomii (odejmutí dělohy), což by pro ni znamenalo konec nadějí mít jednou vlastní děti.

"Byl to složitější případ, do kterého se málokdo chtěl pouštět," říká doc. MUDr. Michal Mára, CSc., který pacientku na oddělení G5 U Apolináře operoval. "Jen díky precizním nástrojům a našim mnohaletým zkušenostem jsme mohli myomy šetrně odstranit a doufat, že se děloha dobře zahojí," dodává tento uznávaný specialista na myomy.

Pacientka z Brna byla v dubnu loňského roku laparoskopicky operována speciálním multifunkčním nástrojem obsahujícím tzv. harmonický skalpel a bipolární elektrokoagulaci.  Je na jednorázové použití a stojí přibližně 15 000 Kč. Tento a ještě dalších dvacet pět nástrojů endoskopickým sálům kliniky U Apolináře věnoval právě Nadační fond APOLENA.

"Z malého Jáchyma máme obrovskou radost a věříme, že i další pacientky nám jednou ohlásí takovou krásnou novinu," říká Petra Horáková Krištofová, předsedkyně správní rady Nadačního fondu APOLENA, a dodává: "Naprostá většina nástrojů je však spotřebována pro onkologicky nemocné pacientky, kde mají často doslova život zachraňující úlohu. Bohužel pacientek, které by nástroj potřebovalo, je hodně, a nástrojů málo."

 

 

laparoskopické koncovkyNadační fond APOLENA byl založen v prosinci 2013. Jeho primárním cílem je materiální podpora endoskopických sálů Gynekologicko-porodnické kliniky 1.LF a VFN v Praze, sekundárním cílem je podpora vzdělávání personálu endoskopického oddělení. Zřizovateli fondu jsou Ing. Petra Horáková Krištofová a doc. MUDr. Michal Mára, CSc. Číslo transparentního účtu je 77700777/2010.
Nadační fond APOLENA hospodaří s nulovými provozními náklady, každá darovaná koruna je tedy využita výhradně ve prospěch endoskopického oddělení.

Endoskopické oddělení Gynekologicko-porodnické kliniky 1.LF a VFN v Praze (tzv. oddělení G5) je největším českým gynekologicko-endoskopickým pracovištěm a zároveň školícím centrem pro lékaře z celé ČR. Každoročně se zde provádí více jak 1000 laparoskopických operací a stejný počet hysteroskopií. Za dobu své existence zde bylo provedeno téměř 40 000 operací.

Kontakt:
Ing. Petra Horáková Krištofová
předsedkyně správní rady
Tel.: 603 740 112
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.apolena.eu

Pomáhají nám

Číslo účtu

Transparentní účet
77700777/2010

 

Kontakt

Nadační fond APOLENA
Ke Stírce 1845/39
182 00 Praha 8

02399385

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

O nás

Cílem Nadačního fondu APOLENA je především materiální podpora endoskopických sálů Gynekologicko-porodnické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze "U Apolináře", v druhé řadě pak vzdělávání personálu Endoskopického oddělení.

JoomShaper