9. prosinec 2014
Zveřejněno v Aktuality

Praha, 9. prosince 2014: Zástupci oddělení G5 Gynekologicko-porodnické kliniky 1.LF a VFN v Praze (klinika U Apolináře) dnes převzali čtvrtý dar od Nadačního fondu APOLENA. Šest špičkových harmonických skalpelů bude použito při náročných laparoskopických výkonech, které na tomto největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti podstoupí šest onkologicky nemocných žen.

Endoskopické sály kliniky U Apolináře už od Nadačního fondu APOLENA letos převzaly celkem 21 jednorázových laparoskopických nástrojů v hodnotě přibližně 300 000 Kč. "Moderní technologie nám umožňují operovat pacientky rychleji, šetrněji a bezpečněji," říká doc. MUDr. Michal Mára, CSc., vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení kliniky
U Apolináře a světově uznávaný odborník na léčbu myomů. "Jako největší české pracoviště, kde se ročně provede zhruba tisíc laparoskopií, máme spoustu pacientek z celé republiky, které takto moderní nástroje potřebují," dodává doc. Mára.
Dnešní dar v podobě šesti operačních nástrojů má však jedno specifikum: "Poprvé endoskopickým sálům předáváme dar, na který se nesložili sponzoři, ale přispěly na něj výhradně samy pacientky," říká zakladatelka Nadačního fondu APOLENA Petra Horáková Krištofová a dodává, že taková solidarita mezi pacientkami, které si navzájem pomáhají překonat jedno z nejtěžších období v životě, je obdivuhodná.


laparoskopické koncovky


Velkým cílem Nadačního fondu APOLENA zůstává nákup 3D laparoskopické věže značky OLYMPUS v hodnotě cca 3 milionů Kč, která by gynekologické operace výrazně zkrátila a zefektivnila. Ačkoliv jsou endoskopické sály kliniky U Apolináře výcvikovým pracovištěm, kde se školí lékaři z celé republiky, musí si oddělení na 3D laparoskopické kurzy tuto špičkovou techniku půjčovat.  


Nadační fond APOLENA byl založen v prosinci 2013. Jeho primárním cílem je materiální podpora endoskopických sálů Gynekologicko-porodnické kliniky 1.LF a VFN v Praze, sekundárním cílem je podpora vzdělávání personálu endoskopického oddělení. Zřizovateli fondu jsou Ing. Petra Horáková Krištofová a doc. MUDr. Michal Mára, CSc. Číslo transparentního účtu je 77700777/2010.

Endoskopické oddělení Gynekologicko-porodnické kliniky 1.LF a VFN v Praze (tzv. oddělení G5) je největším českým gynekologicko-endoskopickým pracovištěm a zároveň školicím centrem pro lékaře z celé ČR. Každoročně se zde provádí více jak 1 000 laparoskopických operací a stejný počet hysteroskopií. Za dobu své existence zde bylo provedeno cca 40 000 operací.

Kontakt:

Ing. Petra Horáková Krištofová
předsedkyně správní rady
Tel.: 603 740 112
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.apolena.eu

Pomáhají nám

Číslo účtu

Transparentní účet
77700777/2010

 

Kontakt

Nadační fond APOLENA
Ke Stírce 1845/39
182 00 Praha 8

02399385

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

O nás

Cílem Nadačního fondu APOLENA je především materiální podpora endoskopických sálů Gynekologicko-porodnické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze "U Apolináře", v druhé řadě pak vzdělávání personálu Endoskopického oddělení.

JoomShaper