3. červenec 2014
Zveřejněno v Aktuality

Na oddělení G5 dorazil štáb serveru iDNES.cz, aby natočil 3D laparoskopickou operaci, během které byla pacientce odstraněna děloha. 3D laparoskop byl pro speciální pokročilý laparoskopický kurz zapůjčen společností Olympus.

Návštěva štábu oddělení G5 potěšila zaměstnance kliniky i zástupce Nadačního fondu APOLENA: "Podobnou medializaci opravdu potřebujeme. Je třeba, aby veřejnost věděla, že existují takto špičkové technologie, které s pomocí dárců můžeme zakoupit a pomoci tak mnoha pacientkám," říká Petra Horáková Krištofová, předsedkyně správní rady Nadačního fondu APOLENA. Technologie, která byla pro laparoskopický kurz zapůjčena a kterou dosud žádná gynekologická klinika v Česku nevlastní, stojí přibližně 3 miliony korun.

Reportáž, ve které kromě 3D laparoskopu uvidíte i špičkové laparoskopické nástroje, můžete shlédnout zde.

Nadační fond APOLENA byl založen v prosinci 2013 a jeho primárním cílem je materiální podpora endoskopických sálů Gynekologicko-porodnické kliniky 1.LF a VFN v Praze, sekundárním cílem je podpora vzdělávání personálu endoskopického oddělení. Zřizovateli fondu jsou Ing. Petra Horáková Krištofová a doc. MUDr. Michal Mára, CSc. Číslo transparentního účtu je 77700777/2010.

Endoskopické oddělení Gynekologicko-porodnické kliniky 1.LF a VFN v Praze (tzv. oddělení G5) je největším českým gynekologicko-endoskopickým pracovištěm a zároveň školícím centrem pro lékaře z celé ČR. Každoročně se zde provádí více jak 1000 laparoskopických operací a stejný počet hysteroskopií. Za dobu své existence zde bylo provedeno téměř 40 000 operací.

Kontakt:
Ing. Petra Horáková Krištofová
předsedkyně správní rady
Tel.: 603 740 112
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.apolena.eu

Pomáhají nám

Číslo účtu

Transparentní účet
77700777/2010

 

Kontakt

Nadační fond APOLENA
Ke Stírce 1845/39
182 00 Praha 8

02399385

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

O nás

Cílem Nadačního fondu APOLENA je především materiální podpora endoskopických sálů Gynekologicko-porodnické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze "U Apolináře", v druhé řadě pak vzdělávání personálu Endoskopického oddělení.

JoomShaper