29. duben 2014
Zveřejněno v Aktuality

Praha, 29. dubna 2014: Největší české gynekologicko-endoskopické pracoviště, oddělení G5 Gynekologicko-porodnické kliniky 1.LF a VFN v Praze (tzv. klinika "U Apolináře"), převzalo od Nadačního fondu APOLENA další sadu špičkových jednorázových endoskopických nástrojů. Ty budou opět využity při operacích gynekologicky vážně nemocných žen. Nadační fond APOLENA za 4 měsíce své existence předal už celkem deset multifunkčních endoskopických koncovek v celkové hodnotě 150 000 Kč.

Onkologická onemocnění, myomy a endometrióza jsou jen částečným výčtem problémů, které se na endoskopických sálech kliniky U Apolináře operují. Za předními odborníky evropského formátu se sem sjíždí pacientky z celé České republiky: "Bez moderních technologií se dnes v endoskopické gynekologii neobejdeme. Díky špičkovým nástrojům můžeme pacientky operovat šetrněji, rychleji, s menšími krevními ztrátami a s vyhlídkami na lepší výsledek," říká doc. MUDr. David Kužel, CSc., vedoucí endoskopického oddělení G5.

Cena jednorázového multifunkčního endoskopického nástroje je přibližně 15 000 Kč. "Tyto nástroje nejsou s ohledem na jejich cenu v nemocnicích běžně dostupné a pacientky si je samy koupit nemohou. Jejich nadějí je právě nadační fond, který se letos pokusí nakoupit alespoň třicet takových nástrojů," říká Petra Horáková Krištofová, zřizovatelka a předsedkyně správní rady Nadačního fondu APOLENA.

 

laparoskopické koncovky

Nadační fond APOLENA dnes předal druhou sadu endoskopických koncovek, čímž celkový počet darovaných nástrojů dosáhl deseti. Díky štědrosti jednotlivců a firem už byly darovanými koncovkami operovány první pacientky. "Úplně první 'naší' pacientkou byla středoškolská pedagožka z Brna s velmi komplikovaným nálezem na děloze," říká Petra Horáková Krištofová a pokračuje: "Pevně věříme v její uzdravení a přejeme jí, aby se brzy dočkala vytouženého potomka."

Velkým cílem Nadačního fondu APOLENA zůstává nákup 3D laparoskopické věže v hodnotě 3 milionů Kč, která by gynekologické operace výrazně zkrátila a zefektivnila. Šlo by o úplně první 3D laparoskopickou věž na českém gynekologickém pracovišti, protože v České republice zatím žádná gynekologická klinika 3D laparoskopickou věž nevlastní.

Nadační fond APOLENA byl založen v prosinci 2013 a jeho primárním cílem je materiální podpora endoskopických sálů Gynekologicko-porodnické kliniky 1.LF a VFN v Praze, sekundárním cílem je podpora vzdělávání personálu endoskopického oddělení. Zřizovateli fondu jsou Ing. Petra Horáková Krištofová a doc. MUDr. Michal Mára, CSc. Číslo transparentního účtu je 77700777/2010.

Endoskopické oddělení Gynekologicko-porodnické kliniky 1.LF a VFN v Praze (tzv. oddělení G5) je největším českým gynekologicko-endoskopickým pracovištěm a zároveň školícím centrem pro lékaře z celé ČR. Každoročně se zde provádí více jak 1000 laparoskopických operací a stejný počet hysteroskopií. Za dobu své existence zde bylo provedeno téměř 40 000 operací.

Kontakt:
Ing. Petra Horáková Krištofová
předsedkyně správní rady
Tel.: 603 740 112
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.apolena.eu

Pomáhají nám

Číslo účtu

Transparentní účet
77700777/2010

 

Kontakt

Nadační fond APOLENA
Ke Stírce 1845/39
182 00 Praha 8

02399385

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

O nás

Cílem Nadačního fondu APOLENA je především materiální podpora endoskopických sálů Gynekologicko-porodnické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze "U Apolináře", v druhé řadě pak vzdělávání personálu Endoskopického oddělení.

JoomShaper