11. duben 2014
Zveřejněno v Aktuality

Na Endoskopickém oddělení Gynekologicko-porodické kliniky VFN v Praze (G5) se konal další z kurzů "Využití moderních technologií v laparoskopii", kterého se pod vedením doc. Máry zúčastnilo pět primářů gynekologických klinik z různých částí České republiky. Společnost OLYMPUS opět zapůjčila špičkový 3D videolaparoskop, pro náročnou operaci byl použit nástroj ThunderBeat (kombinace harmonického skalpelu a bipolární koagulace v jedné koncovce), který věnoval Nadační fond APOLENA.

První pacientka využila dar Nadačního fondu APOLENA

Během kurzu byl doc. Márou proveden náročný výkon - odstranění pěti myomů z dělohy mladé pacientky trpící sterilitou. Tento výkon byl díky špičkové technologii nástroje ThunderBeat proveden rychleji, s menší krevní ztrátou, šetrněji a s menším rizikem závažných komplikací. Endoskopické oddělení má k dispozici 20  endoskopických koncovek Thunderbeat ročně, což je na centrum, které se specializuje na nejtěžší operace v gynekologické laparoskopii, málo. Právě Nadační fond APOLENA má za cíl každý rok nakoupit z finančních darů další desítky endoskopických koncovek, aby více pacientek mohlo být operováno výrazně moderněrnější metodou.

 

Pomáhají nám

Číslo účtu

Transparentní účet
77700777/2010

 

Kontakt

Nadační fond APOLENA
Ke Stírce 1845/39
182 00 Praha 8

02399385

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

O nás

Cílem Nadačního fondu APOLENA je především materiální podpora endoskopických sálů Gynekologicko-porodnické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze "U Apolináře", v druhé řadě pak vzdělávání personálu Endoskopického oddělení.

JoomShaper