Vytisknout tuto stránku

Oddělení G5 u Apolináře opět jedničkou v České republice

3. březen 2016
Zveřejněno v Aktuality

Statistiky operačních výkonů za rok 2015 potvrdily, že oddělení G5 Gynekologicko-porodnické kliniky VFN v Praze je i nadále jedničkou mezi pracovišti gynekologické endoskopie. V roce 2015 zde bylo provedeno celkem 2146 operačních výkonů, z toho 1123 hysteroskopických a 1023 laparoskopických a laparovaginálních. Za 47letou existenci tohoto oddělení zde bylo provedeno více než 40 000 operací.

"Podporovat největší pracoviště gynekologické endoskopie v České republice nás samozřejmě těší," říká zakladatelka Nadačního fondu Petra Horáková Krištofová a dodává: "Ale jako mnohem důležitější vnímám fakt, že se zde provádí náročné výkony, které jsou v jiných zařízeních neproveditelné, a také to, že znalosti zdejších kapacit jsou v rámci školení a různých workshopů předávány ostatním lékařům z jiných nemocnic v České republice."

Nadační fond APOLENA za dva roky svého působení předal oddělení G5 operační technologie za více než 600 000 Kč. Ty jsou v převážné míře využity na operace onko-gynekologicky nemocných žen.